-
صفحه اصلي | مشاهده اخبار

مشاهده اخبار

بيماري لثه قابل پيشگيري است

تهران - ايرنا- رئيس نوزدهمين کنگره انجمن علمي پريودنتولوژي ايران گفت: بيماري لثه‌اي با رعايت بهداشت و معالجه به‌ موقع، قابل کنترل و پيشگيري است.

دکتر حسن سمياري روز چهارشنبه در نوزدهمين کنگره انجمن علمي پريودنتولوژي در سالن همايش هتل المپيک با تاکيد بر لزوم رعايت دقيق بهداشت دهان و دندان، افزود: استفاده صحيح از مسواک و نخ دندان و مصرف به‌ موقع دهان شويه‌ها عامل مهمي در جلوگيري از بيماري لثه‌اي است.

وي ايجاد پلاک ميکروبي را عامل اصلي ابتلا به بيماري لثه‌اي اعلام کرد و گفت: با عدم رعايت بهداشت دهان و دندان، پلاک ميکروبي ايجاد مي‌شود که اين موضوع سبب بروز جرم دندان شده که اين جرم ميکروب بيشتري را جذب مي‌کند و اين کار سبب التهاب در ناحيه اطراف دندان  شده و نهايتا فرد دچار بيماري لثه مي‌شود.

سمياري اظهار داشت: با رعايت بهداشت، حذف پلاک ميکروبي و  جرم‌گيري به موقعف مي‌توان از بروز بيماري لثه‌اي جلوگيري کرد.

وي با اشاره به اينکه آمار دقيقي از بيماري لثه در کشور وجود ندارد، گفت: با تهيه آمار دقيق مي‌توان ميزان شيوع بيماري را بدست آورد و برنامه‌ريزي مناسب‌تري براي کنترل و پيشگيري آن انجام داد.

رئيس نوزدهمين کنگره انجمن علمي پريودنتولوژي ايران به اهداف برگزاري اين کنگره اشاره کرد و گفت: بيان تازه‌هاي علمي، ارايه آخرين يافته‌هاي علمي، تبادل علمي صاحب نظران خارجي با پزشکان داخلي و  بيان تجربيات صاحب نظران داخلي و خارجي، از جمله اهداف اين کنگره است.

وي گفت : ۹ سخنران برجسته خارجي در حوزه‌هايي مانند ايمپلنت، پوشش سطح ريشه و پيوند استخوان، آخرين يافته‌هاي خود را ارائه مي‌دهند.

سمياري ادامه داد: ارايه ۴۰ سخنران داخلي، برگزاري ۲۰ کارگاه آموزش و انجام حدود ۷ عمل جراحي زنده را از ديگر برنامه‌هاي اين کنگره اعلام کرد و گفت: ۴۹ سخنران داخلي مطالب خود را در اين رويداد علمي ارايه مي‌دهند.‌

نوزدهمين کنگره انجمن علمي پريودنتولوژي که از امروز کار خود را آغاز کرد، تا ۱۹ مهرماه به کار خود ادامه مي‌دهد.
منبع:
www.irna.ir/news/83509933/

اخبار داخلي کنگره

ليست كلي اخبار

همیاران انجمن

روزهاي مانده تا کنگره

آرشيو کنگره هاي پيشين


آمار بازديد سايت
242842 نفر