-
صفحه اصلي | مشاهده اخبار

مشاهده اخبار

اولين المپياد دستياران تخصصي جراحي لثه ايران آغاز بکار کرد

تهران - ايرنا - دبير اولين المپياد دستياران تخصصي پريودنتولوژي ايران از آغاز بکار اولين دوره المپياد تخصصي جراحي لثه خبر داد و گفت: اين مسابقه همزمان با برگزاري نوزدهمين کنگره بين‌المللي انجمن علمي پريودنتولوژي در هتل المپيک تهران در حال برگزاري است.

احسان بيرنگ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: اين مسابقه تا روز جمعه ( ۱۹ مهرماه ) ادامه دارد و با انتخاب تيم برتر، به کار خود خاتمه مي‌دهد.

وي به حضور بيش از ۱۰ دانشگاه علوم پزشکي در اين المپياد اشاره کرد و گفت: دستياران تخصصي جراحي لثه از دانشگاه‌هاي علوم پزشکي شهيد بهشتي، تهران، اصفهان، شيراز، مشهد، يزد، قزوين، بابل، همدان و تبريز در اين دوره با هم رقابت مي‌کنند.

بيرنگ به استقبال بسيار خوب از اولين دوره المپياد اشاره کرد و گفت: رشته تخصصي جراحي لثه در کمتر از ۲۰ دانشگاه علوم پزشکي ايجاد شده که بخش عمده آن‌ها در اين دوره حضور دارند.

وي اظهار داشت: اين المپياد شامل بخش‌هاي تئوري، عملي و سخنراني است و دستياران تخصصي جراحي لثه در اين بخش‌ها با هم رقابت مي‌کنند.

بيرنگ بر لزوم اتصال دانش و صنعت تاکيد کرد و گفت: اين المپياد در تلاش است حلقه واسط بين دانش و صنعت باشد.

وي ايجاد انگيزه در بين متخصصان جوان، هم انديشي بين استادان برجسته و دستياران و ايجاد مشارکت جمعي را از مهمترين اهداف اين المپياد اعلام کرد.

بيرنگ اظهار اميدواري کرد که اين المپياد در دوره‌هاي بعدي به صورت بين‌المللي برگزار شود.

منبع:
www.irna.ir/news/83510008/

اخبار داخلي کنگره

ليست كلي اخبار

همیاران انجمن

روزهاي مانده تا کنگره

آرشيو کنگره هاي پيشين


آمار بازديد سايت
242889 نفر